Projekty

yellow ribbon run 2022 umělecká skupina tlustá čára

Yellow Ribbon Run

V úterý 21.06. 2022 jsme se zúčastnili akce Yellow Ribbon Run – uteč předsudkům. Tenhle běh je specifický zejména tím, že se ho účastní i lidé z vězení a nebo lidé s trestní minulostí.

Více o projektu »
Majdalenka SMA umělecká skupina tlustá čára

SMA

Co je to SMA? Velmi zjednodušeně se jedná o chybějící protein přenášející vzruch neurony z mozku do svalů, které poté ochabují. Přečtěte si o něm víc!

Více o projektu »
umělecká skupina tlustá čára YOUkraine ukrajina

YOUkraine

Když jsme poprvé viděli nápad naší kamarádky Veroniky Pleškové vytvořit skupinu složenou z advokátů – specialistů na cizinecké právo, tlumočníků, psychologů a dalších profesí a dobrovolníků, kteří by byli ochotni pomáhat při válečném konfliktu na Ukrajině, bylo jasno, že tento nápad 100% podpoříme.

Více o projektu »
Umělecká skupina tlustá čára domov sulická

Domov Sulická

Dobrovolnická činnost může být skvělý způsob, jak trávit čas a zároveň pomoci lidem a projektům, které to potřebují. My v umělecké skupině Tlustá čára vždycky hledáme, kde můžeme produktivně a účelně pomoci, a jedno z takových míst jsme nedávno navštívili. Je jím Domov pro lidi se zdravotním postižením Sulická, kam jsme se vydali podívat se, jak to v takovém domově vypadá, co se tam děje, a tamním klientům jsme na jedno odpoledne připravili program. A opravdu to stálo za to.

Více o projektu »
umělecká skupina tlustá čára armáda spásy bohouš 2

Bohouš

Bohouš do svých padesátých narozenin žil normální a spokojený život. Měl rodinu, hezké bydlení,chodil do práce. Pak se bohužel vše zvrtlo. Žena prohrála boj se zákeřnou nemocí a on zůstal sám.Nevěděl si najednou s ničím rady, netěšily ho dřívější radosti ani přátelé, připadal si ve světě ztracen. Časem svůj hluboký žal začal utápět v alkoholu, který nad ním začal brzy vítězit…

Více o projektu »
svářo, sbírka a zpěv

Svářo, sbírka a zpěv

Ve spolupráci s Kampusem Dejvice a Klubovnou jsme uspořádali předvánoční sbírku oblečení pro spoluobčany v tíživé životní, sociální a finanční situaci. Mimo skvělé pohodové před-adventní atmosféry jsme pro naše kamarády a návštěvníky připravili také svařák, malé sváteční občerstvení a výstavu obrázků vytvořených dětmi na kreativním workshopu při akci ve věznici Bělušice, kde se děti setkaly se svými odsouzenými rodiči a jejíž výdělek poputuje na pro ně určené vánoční dárky.

Více o projektu »
Čeština