Bohouš

A dnes Vám umělecká skupina Tlustá Čára poví něco o Bohoušovi.

„Bohouš do svých padesátých narozenin žil normální a spokojený život. Měl rodinu, hezké bydlení, chodil do práce. Pak se bohužel vše zvrtlo. Žena prohrála boj se zákeřnou nemocí a on zůstal sám. Nevěděl si najednou s ničím rady, netěšily ho dřívější radosti ani přátelé, připadal si ve světě ztracen. Časem svůj hluboký žal začal utápět v alkoholu, který nad ním začal brzy vítězit…“

Celý Bohoušův příběh je pod taktovkou Armády spásy. Jsme velmi vděční za oslovení ke spolupráci a možnost přiložit ruku k dílu.

Armády spásy si totiž velmi ceníme!

Naše Věrka, Vašek a Ivana vytvořili grafiku pro vystřihovánku, která přibližuje problematiku bezdomovectví.

VYSTŘIHOVÁNKU NALEZNETE ZDE

A něco málo i o našich tvůrcích:

Vašek Vlk

Václav Vlk je sice profesí elektrikář, ale srdcem výtvarník, ilustrátor, fotograf a nebrání se ani sochařské práci. Co se týče tvorby, jde převážně o perokresbu a digitální kresbu. Portréty, ilustrace, koláže, kaligrafie, ale i street art či krajinka. V současnosti jsou jeho ilustrace povídek k vidění v časopise Mladý svět. Malování po zdech ho zaměstnalo na 3 měsíce ve škole v Ugandě u neziskové organizace Whisper.

Vašek je milovníkem opuštěných prostor, a tak bývá častým motivem jeho fotografií urbex. Jeho fotografie se taktéž objevily na stránkách časopisu Digitální foto.

Další jeho zálibou je běh, cvičení s vlastní vahou a otužování, ale má i pohodlnější zájmy jako četba, hudba a filmy.

Věrka

Schiggy je výtvarnice, grafička, ilustrátorka, multifukční a komplexní bytost, jedním slovem tvořivec. V současné době se kreslením živí v chráněné dílně EMIT-cz. Lehce infantilní a těžce pubertální se sklony k roztržitosti si růžovou barvu z brýlí hodila o něco výše, a tak ji dle růžových vlasů a řehotu snadno poznáte. Zamilovala si kresbu linkou, a tak svůj styl hrdě nazývá lyrická perokresba.

Dá se říct, že je lidovou krespravěčkou. Kreslí komiksy, čmárá po zdech, prostě kreativně řádí!

Jejím mottem je: „Talent dává člověku křídla, je jen na něm, jak vysoko si troufne vyletět.“

Armáda spásy v České Republice

Pomáhá lidem, kterým hrozí ztráta bydlení, lidem, kteří už o domov přišli, i lidem, kteří ztratili naději, že bydlení někdy naleznou. Cílem Armády spásy je fyzická, sociální, morální a duchovní podpora lidí všech věkových kategorií.

Pomáhají všem těm, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Provozují sociální zařízení a komunitní centra, ve kterých poskytují více než 60 registrovaných sociálních služeb.

Každý den jejich služeb využívá přes tisíc znevýhodněných osob.

Čeština