Články

umělecká skupina tlustá čára spinální svalová atrofie SMA majdalenka

Návštěva Majdalenky

Některá témata Vás prostě vezmou za srdce. Když jsme se dozvěděli o spinální svalové atrofii, rozhodli jsme se vyhledat více informací a způsoby, jak můžeme pomoci. Díky tomu jsme se jedné únorové soboty sešli, abychom navštívili malou holčičku Majdalenku v Teplicích, kam se nedávno přestěhovala se svou maminkou. Majdalenka trpí spinální svalovou atrofií druhého typu a my, Tlustá čára společně s naším VIP hostem, jsme se vydali na první seznamovací návštěvu zjistit, s čím bychom mohli pomoct.

Celý článek »
Umělecká skupina Tlustá čára SMA Maruška

Maruška

My z umělecké skupina Tlustá čára jsme se rozhodli pro Vás tentokrát vyzpovídat naši kamarádku Marii. Nahlédli jsme do jejího uměleckého i osobního života. Maruška totiž stejně jako my tvoří, a to i přesto, že se potýká se závažným zdravotním omezením. Má náš obdiv a velmi jí fandíme!

Celý článek »
umělecká skupina tlustá čára Věrka Dupynová Schiggy

Věrka alias Schiggy

Naše skupina Tlustá čára se pro Vás rozhodla vyzpovídat naši kamarádku, ilustrátorku, malířku, grafičku, výtvarnici a děvčiču z Rýmařova. Věrka kromě těchto rolí zastává i rolu mámy dvou pubertálních výrostků. Pojďte se společně s námi podívat na její cestu, na které není vždy na růžích ustláno a na to, jak se žije a přežívá s těžkou nemocí.

Celý článek »
Poet - 3 - umělecká skupina tlustá čára

Poet

Milan Borecký aka Poet 213 je graffiti tvůrce, básník, sociální pracovník a organizátor několika velmi povedených akcí souvisejících s uměním, četbou a sportem. Podívejte se na jeho velmi zajímavý rozhovor a ukázky z jeho tvorby.

Celý článek »
Čeština