Stories

umělecká skupina tlustá čára spinální svalová atrofie SMA majdalenka

Visiting Majdalenka

Některá témata Vás prostě vezmou za srdce. Když jsme se dozvěděli o spinální svalové atrofii, rozhodli jsme se vyhledat více informací a způsoby, jak můžeme pomoci. Díky tomu jsme se jedné únorové soboty sešli, abychom navštívili malou holčičku Majdalenku v Teplicích, kam se nedávno přestěhovala se svou maminkou. Majdalenka trpí spinální svalovou atrofií druhého typu a my, Tlustá čára společně s naším VIP hostem, jsme se vydali na první seznamovací návštěvu zjistit, s čím bychom mohli pomoct.

Celý článek »
Umělecká skupina Tlustá čára SMA Maruška

Maruška

We from the art group Tlustá čára decided to interview our friend Maruška. We took a look into her artistic and personal life. Maruška, like us, creates, despite the fact that she is struggling with serious health limitations. She has our admiration and we cheer her on!

Celý článek »
umělecká skupina tlustá čára Věrka Dupynová Schiggy

Věrka alias Schiggy

Naše skupina Tlustá čára se pro Vás rozhodla vyzpovídat naši kamarádku, ilustrátorku, malířku, grafičku, výtvarnici a děvčiču z Rýmařova. Věrka kromě těchto rolí zastává i rolu mámy dvou pubertálních výrostků. Pojďte se společně s námi podívat na její cestu, na které není vždy na růžích ustláno a na to, jak se žije a přežívá s těžkou nemocí.

Celý článek »
Poet - 3 - umělecká skupina tlustá čára

Poet

Milan Borecký aka Poet 213 je graffiti tvůrce, básník, sociální pracovník a organizátor několika velmi povedených akcí souvisejících s uměním, četbou a sportem. Podívejte se na jeho velmi zajímavý rozhovor a ukázky z jeho tvorby.

Celý článek »
English