Team

Ivana Kocik Tlusta Cara

Ivanice Tamta

vedoucí skupiny / zakladatelka

Ivana ve své tvorbě nemá jednotný sourodý směr. Svojí tvůrčí prací se snaží upozorňovat na důležitá společenská témata a toto preferuje nad samotnou estetickou stránkou, kde vizuální vzhled hraje minimální roli.

Nepoužívá tradiční umělecké techniky ani materiály. Umění vnímá jako nástroj pro otevírání témat, formu vlastního rozvoje a prostředek pro pomoc lidem v tíživé životní situaci. Zastává názor, že tvorba a kreativita nás dokáže povznést v těch nejtěžších chvílích. Člověk je od přírody nejen společenský, ale také tvořivý, a to je nedílnou podstatou bytí.

Ivana vystudovala ČVUT v Praze a neabsolvovala žádnou uměleckou školu. V roce 2019 založila uměleckou skupinu Tlustá čára s cílem vytvoření uměleckého tělesa, které otevírá tabuizovaná témata uměleckou činností a napomáhá lidem v sociální tíži.

Anna Jechová

korektorka

Anička stála u vzniku skupiny a při realizaci prvních krůčků v samotných začátcích. Kromě důležitých konzultací týkajících se činnosti Tlusté čáry má pod palcem korektury, přípravu textů a podkladů. Korekturám zajímavých, převážně uměleckých projektů se věnuje už od svého studia bohemistiky na FF UK.

Kromě této činnosti je Anička nápomocná i při vybraných uměleckých počinech. Sama se věnuje hudbě, konkrétně hře na flétnu.

Jan Hulek

Honza Hůlek

IT

Honza se na dění ve skupině podílí hlavně svými znalosti v IT jako její webmaster a v případě potřeby pomocná ruka. Dále nechybí na žádné dobročinné akci a také nemůžeme opomenout, že stál v čele při zakládání skupiny.

Martin Schätz

Fotograf

Martin po vzoru svých rodičů a prarodičů pokukoval po umělecké tvorbě od mala. V 7 letech vzal do ruky první foťák a už ho nepustil. Díky tomuto nadšení se dostal až ke zpracování statické i dynamické grafiky. A od natáčení, focení a PR amatérského muzikálu Ludvík až po pozici grafika ve zpravodajské televizi Z1. 

Záliba v grafice ho dovedla až k vystudování doktorátu se zaměřením na zpracování biologického a medicínského obrazu. V umělecké tvorbě ale neustal a působil jako grafik a fotograf v uměleckém spolku Uni-Art a jako art director v začátcích Dejvického studentského majálesu Lesámaj

Vojta Jaroněk

Reportér

Vojtěch se s Tlustou čárou potkal na dobrovolnickém víkendu po ničivém tornádu na jižní Moravě a on sám takovým ztělesněným tornádem je. Ke všemu má vždy co říct, má v sobě neutuchající energii a je rád všude tam, kde se něco děje. S chodem skupiny rád pomáhá ve všemožných směrech.

Vystudoval střední zdravotnickou školu a působil jako zdravotní bratr v nemocnici, odkud posléze utekl do zdravotní pojišťovny. Do nemocnice se ale vždy rád vrací, například při nejhorších chvílích pandemie Covid19. Potkat ho můžete na všemožných akcích Tlusté čáry, kde s Vámi s úsměvem prohodí pár slov a vymění si spoustu informací

Vašek Vlk

Ilustrátor

Vašek se ke skupině dostal díky projektu Tlustá výzva. Nemá umělecké vzdělání a pracuje jako elektrikář, avšak ve volných chvílích je z něj výtvarník, ilustrátor, fotograf, nebrání se ani sochařské práci.

Co se týče tvorby, jde převážně o perokresbu a digitální kresbu. Portréty, ilustrace, koláže, kaligrafie ale i street art či krajinka. V současnosti jsou jeho ilustrace povídek k vidění v časopise Mladý svět.

Vašek je milovníkem opuštěných prostor, a tak bývá častým motivem jeho fotografií urbex.

Lenka Šilhanová - umělecká skupina tlustá čáraTlustá čára

Lenka Šilhanová

Koordinátor dobrovolníků

Pokud se rozhodnete spolupracovat s naší skupinou, nebude možné minout Lenku, která má na našich akcích pod palcem koordinaci dobrovolníků. Lenka se také zajímá o sociální témata primárně spojená s dětmi. Spolupracovala s neziskovými organizacemi, které poskytovaly pomoc a podporu dětem a nefungujícím rodinám v náročných životních situacích.

Dělá jí velkou radost pomáhat tam, kde je potřeba.

Ve svém volném čase se také věnuje tvorbě, a to ne ledajaké – food art.  

Kamila Polášková

Our driver

Kamča se osvědčila jako pravá ruka téměř pro každou situaci. Od talentu na vytloukání hřebíků a stěhování tvárnic po přípravu zátiší na dobročinné akci. Není pro ni ani problém naložit celou bandu nadšenců dobrovolníků a dopravit je přes celou republiku a zpět.

Ve svém profesním životě prošla různá odvětví v letectví, nicméně ji vždy hnala touha pomáhat.

Kamču můžete potkat na našich charitativních a dobrovolnických akcích. Její pozitivní nálada a nekonečný úsměv vás nemine.

Věrka Dupynová

Ilustrátorka

Věrka se ke skupině připojila projektem Tlustá výzva.

I přesto, že nemá dokončené umělecké vzdělání, kreslením a malováním se živí. Volný čas tráví kreslením komiksů, omalovánek, obrazů na zakázku, malováním vinných sklepů a zdí. A v neposlední řadě i vedením workshopů, účastí na výstavách a dobročinných akcích.

Tvoří především různými markery, černými, barevnými i bílými, od lihových po akrylové. Svoji techniku nazývá lyrická perokresba, protože linkami vypráví příběhy. V dnešní době pracuje jako grafička v reklamě.

Bořek Šípek

Technik

Bořek funguje ve skupině od jejího založení. Jako zkušený majitel stavební firmy má na starosti zejména technickou část agendy spojenou s realizací akcí. Napomáhá také při samotné tvorbě, a to návrhem techniky a provedení.

S Bořkem se můžete setkat na každé akci Tlusté čáry, kde po celou dobu zajišťuje dobrou náladu a atmosféru.

Petr Skála

Technik

Petr pomáhá ve skupině naprosto se vším, od přesunu a stěhování věcí až po organizaci a konzultaci plánování aktivit. Společně s ostatními figuruje ve skupině od jejího vzniku. Kromě těchto aktivit se Petr věnuje hudbě, a to jako bubeník v kapele Five Leaf Clover. Díky působení ve skupině si také osvojil uměleckou tvorbu ze dřeva.

Čeština