Team

Ivana Kocik Tlusta Cara

Ivana Kočík

Leader / Founder

Ivana does not have a uniform homogeneous direction in her work. With her creative work, she tries to draw attention to important social themes and prefers this to the aesthetic side itself, where the visual appearance plays a minimal role.

She does not use traditional artistic techniques or materials. She sees art as a tool for opening topics, a form of self-development and a means of helping people in difficult life situations. Ivana believes that creation and creativity can elevate us in the most difficult moments. Man is by nature not only social, but also creative, and that is the integral essence of being.

Ivana graduated from the Czech Technical University in Prague and did not graduate from any art school. In 2019, she founded the art group Tlustá čára with the aim of creating an artistic body that opens taboo topics with artistic activities and helps people in social need.

Anna Jechová

proofreader

Anička was involved in the formation of the group and in the implementation of the first steps in the very beginning. In addition to important consultations on the operation of the Tlustá čára, she has proofreading, preparation of texts and documents under her thumb. She has been proofreading interesting, mostly artistic projects since her study of Czech studies at the Faculty of Arts, Charles University. In addition to this activity, Anička is also helpful in selected artistic works. She devotes herself to music, specifically the flute.

Jan Hulek

Honza Hůlek

IT

Honza se na dění ve skupině podílí hlavně svými znalosti v IT jako její webmaster a v případě potřeby pomocná ruka. Dále nechybí na žádné dobročinné akci a také nemůžeme opomenout, že stál v čele při zakládání skupiny.

Martin Schätz

Fotograf

Martin po vzoru svých rodičů a prarodičů pokukoval po umělecké tvorbě od mala. V 7 letech vzal do ruky první foťák a už ho nepustil. Díky tomuto nadšení se dostal až ke zpracování statické i dynamické grafiky. A od natáčení, focení a PR amatérského muzikálu Ludvík až po pozici grafika ve zpravodajské televizi Z1. 

Záliba v grafice ho dovedla až k vystudování doktorátu se zaměřením na zpracování biologického a medicínského obrazu. V umělecké tvorbě ale neustal a působil jako grafik a fotograf v uměleckém spolku Uni-Art a jako art director v začátcích Dejvického studentského majálesu Lesámaj

Vojta Jaroněk

Reportér

Vojtěch se s Tlustou čárou potkal na dobrovolnickém víkendu po ničivém tornádu na jižní Moravě a on sám takovým ztělesněným tornádem je. Ke všemu má vždy co říct, má v sobě neutuchající energii a je rád všude tam, kde se něco děje. S chodem skupiny rád pomáhá ve všemožných směrech.

Vystudoval střední zdravotnickou školu a působil jako zdravotní bratr v nemocnici, odkud posléze utekl do zdravotní pojišťovny. Do nemocnice se ale vždy rád vrací, například při nejhorších chvílích pandemie Covid19. Potkat ho můžete na všemožných akcích Tlusté čáry, kde s Vámi s úsměvem prohodí pár slov a vymění si spoustu informací

Vašek Vlk

Ilustrátor

Vašek se ke skupině dostal díky projektu Tlustá výzva. Nemá umělecké vzdělání a pracuje jako elektrikář, avšak ve volných chvílích je z něj výtvarník, ilustrátor, fotograf, nebrání se ani sochařské práci.

Co se týče tvorby, jde převážně o perokresbu a digitální kresbu. Portréty, ilustrace, koláže, kaligrafie ale i street art či krajinka. V současnosti jsou jeho ilustrace povídek k vidění v časopise Mladý svět.

Vašek je milovníkem opuštěných prostor, a tak bývá častým motivem jeho fotografií urbex.

Lenka Šilhanová - umělecká skupina tlustá čáraTlustá čára

Lenka Šilhanová

Koordinátor dobrovolníků

Pokud se rozhodnete spolupracovat s naší skupinou, nebude možné minout Lenku, která má na našich akcích pod palcem koordinaci dobrovolníků. Lenka se také zajímá o sociální témata primárně spojená s dětmi. Spolupracovala s neziskovými organizacemi, které poskytovaly pomoc a podporu dětem a nefungujícím rodinám v náročných životních situacích.

Dělá jí velkou radost pomáhat tam, kde je potřeba.

Ve svém volném čase se také věnuje tvorbě, a to ne ledajaké – food art.

Kamila Polášková

Our driver

Kamča se osvědčila jako pravá ruka téměř pro každou situaci. Od talentu na vytloukání hřebíků a stěhování tvárnic po přípravu zátiší na dobročinné akci. Není pro ni ani problém naložit celou bandu nadšenců dobrovolníků a dopravit je přes celou republiku a zpět.

Ve svém profesním životě prošla různá odvětví v letectví, nicméně ji vždy hnala touha pomáhat.

Kamču můžete potkat na našich charitativních a dobrovolnických akcích. Její pozitivní nálada a nekonečný úsměv vás nemine.

Věrka Dupynová

Ilustrátorka

Věrka se ke skupině připojila projektem Tlustá výzva.

I přesto, že nemá dokončené umělecké vzdělání, kreslením a malováním se živí. Volný čas tráví kreslením komiksů, omalovánek, obrazů na zakázku, malováním vinných sklepů a zdí. A v neposlední řadě i vedením workshopů, účastí na výstavách a dobročinných akcích.

Tvoří především různými markery, černými, barevnými i bílými, od lihových po akrylové. Svoji techniku nazývá lyrická perokresba, protože linkami vypráví příběhy. V dnešní době pracuje jako grafička v reklamě.

Bořek Šípek

Technik

Bořek funguje ve skupině od jejího založení. Jako zkušený majitel stavební firmy má na starosti zejména technickou část agendy spojenou s realizací akcí. Napomáhá také při samotné tvorbě, a to návrhem techniky a provedení.

S Bořkem se můžete setkat na každé akci Tlusté čáry, kde po celou dobu zajišťuje dobrou náladu a atmosféru.

Petr Skála

Technik

Petr pomáhá ve skupině naprosto se vším, od přesunu a stěhování věcí až po organizaci a konzultaci plánování aktivit. Společně s ostatními figuruje ve skupině od jejího vzniku. Kromě těchto aktivit se Petr věnuje hudbě, a to jako bubeník v kapele Five Leaf Clover. Díky působění ve skupině si také osvojil uměleckou tvorbu ze dřeva.

English