Art Prague

Termín 20. ročníku festivalu moderního umění ART PRAGUE 2020 padl přesně na týden, kdy se vláda ČR rozhodla uvolnit zákaz pořádání kulturních akcí.

Na této události jsme prezentovali umělecká díla, která vedla dialog mezi TĚŽKOSTÍ, LEHKOSTÍ A SUROVOSTÍ. 

Spojení křehkých a lehkých materiálů, které opticky ztvárňují velkou a těžkou hmotu, v nás probouzí nejistotu a rozporuplnost.

Často v naší tvorbě naleznete nadsázku a humor, který ale upozorňuje na okolní společenské dění. Zlatá prdel klidně sedící uprostřed místnosti v centru metropole na akci, kde se prezentují umělci a galerie. Kde se řeší umění, jeho význam, jeho aktuálnost a hodnota. Zatímco se venku setkávají lidé, kteří prožívají osobní dramata.

Každý den se potýkáme s těžkou hmotou v různých formách. Jedna odejde, druhá vzápětí opět přijde. Jak moc nás může vzájemně oddělovat, tak nás stejným způsobem může i spojovat, posouvat naši lidskost a um.

Těžkosti se samotným sdílením stávají lehčími a méně hrozivými, a to je i hlavní podstata našeho uměleckého uskupení a formy prezentace na této umělecké události.

Vytvářením neklidných objektů v pravém světle se snažíme otevírat veřejnou diskusi, která zve kohokoli, aby se do ní připojil, a to bez ohledu na to, v jaké životní situaci se momentálně nachází. Tlustá čára není jenom kolektiv, je to prostor pro vlastní sebevyjádření.

Čeština